Cinsel Hayat

www.cinselhayat.org

Anasayfa Yazılar
Cinsel Hayat. Hayatımızın vazgeçilmez bir kısmı. Bilmemiz gerekenler. Yanlış bildiklerimiz. Hepsi www.cinselhayat.org da
Fantazi nedir?

 

Cinsel Fantezi nedir ?

 

Cinsel fanteziler, sapıkça ya da zihnimizin uydurduğu olsun, en içteki arzularımızı ortaya çıkarır. Cinsel yaratıklar olarak, bazen gizlice hayal kuruyoruz, ama bu şehvetli düşünceler hakkında ne kadar bilgimiz var?

Bir dizi erotik fanteziye maruz kalma eğilimi, cinsel ihtiyaçlarımızı karşılama ihtiyacımızdan, cinsel bir partnerle memnuniyet ve rahatlama duygularımızı arttırmamızdan kaynaklanmaktadır. Şimdi, ister tek veya uzun süreli bir ilişki içinde olsanız da, bu fantezileri bir ortakla paylaşma konusunda tereddütlü hissetmek normaldir. Bununla birlikte, Cinsel Tıp Dergisinde yayınlanan 2014 tarihli bir araştırma, hem erkek hem de kadınların İlk on cinsel fantezilerini "alışılmadık bir yerde seks" (bir ofis), "romantik bir yerde seks yapmak" ve "partnerimi mastürbasyon" olarak sıraladığını ortaya koydu . Yani fantezilerinizin anormal veya atipik olduğunu düşünüyorsanız, aslında onlar bir sonraki kişiyle aynı olma ihtimali yüksek.

Gerçekten normal hissetmenizi sağlayacak cinsel fantezilerle ilgili birkaç büyüleyici çoşkuyu görün.

1. Erkekler kadınlar gibi seks hakkında yaklaşık iki kat daha fazla düşünceye sahiptirler.

Journal of Sex Research dergisinde yayınlanan 2012 yılında yayınlanan bir araştırmaya göre, ortalama bir erkek günde 19 kez seksi düşünürken; ortalama bir kadın günde yaklaşık 10 kez düşünür. Çalışmaya katılan erkeklerin yiyecek ve uyku ile ilgili daha fazla düşüncesi vardı, bu da genel olarak hoşgörü uyarılarına daha yatkın olabileceklerini düşündürüyordu. Veya bu adamların, bu hissi bir düşünce veya bu iki değişkenin bir kombinasyonu olarak saymaları daha olasıdır.

2. Çoğumuzun aynı şeyler hakkında fantezileri var.

Altın sarhoşlar değilken, üçlüler genelde hayal görür. Bu fantezilerin doğası genel popülasyona göre değişir ve birkaç fantezi aslında nadir, olağandışı veya tipik olarak kabul edilir. Örneğin, çoğu kadın romantik bir yerde seks hakkında fantezilerini belirlerken, çoğu erkek kendisine oral seks yapılması ve iki kadınla seks yapma fantazisi kuruyor, 2014 araştırmasına göre.

3. Kadınların fantezileri daha duygusal olarak yükümlüdür.

Kadınların cinsel fantezileri, erkeklerle karşılaştırıldığında, duygu tarafından yönlendirilir. Bu fantezilerde kadınlar, Psikolojik Bülten'de yayınlanan 1995 tarihli bir araştırmaya göre, dokunmaya, eşin duygularına, neler olup bittiğine ilişkin duygusal yanıtlara ve cinsel ilişki ortamına ve atmosferine vurgu yaptı. Kadınlar, birlikte oldukları veya katılmış oldukları kişileri hayal etmeye daha yatkın ve hatta eşlerinin kişisel bilgilerini, örneğin duygusal ve cinsel isteklilik yeteneklerine odaklanmış durumda.

Kelepçeler, yüksek topuklu ve iç çamaşırı Bir kelepçe, yüksek topuklu ayakkabılar ve yatakta iç çamaşırı. Shutterstock'un izniyle

4. Ovulasyon sırasında kadınlar daha fazla fanteziye sahiptir.

Yumurtlama sırasında, kadınların testosteron artışından dolayı libido artışı nedeniyle cinsel fantezileri daha olasıdır. Bir kadın döngüsünün ilk yarısında bulunan Cinsel Davranış Arşivleri dergisinde yayınlanan 2012 yılı bir çalışmada, fanteziler östrojen arttıkça fantezi ortaklarının fiziksel özelliklerine daha fazla odaklanma eğiliminde. Bununla birlikte, yumurtlamanın başlamasıyla, fanteziler daha heyecan verici olur ve duygular üzerine yoğunlaşılır.

5. Erkekler daha geniş bir fantaziye bürünürler.

Cinsel fanteziler söz konusu olduğunda erkekler aktif hayal gücüne sahiptirler. 2014 araştırmasında, erkekler ankette listelenen 55 fantaziden daha fazla ilgi duyuyorlardı ve en sevdikleri fanteziyi kadınlardan daha canlı olarak tanımlamak için daha istekli davrandılar. Bu erkekler ayrıca, fantezilerini gerçek yapmak için daha büyük bir arzu ettiğini belirttiler.

6. Hem erkekler hem de kadınlar romantizmi fantazilerle ilgilendirir.

Cinsel ilişki söz konusu olduğunda erkekler ve kadınlar çok romantik. 2014 araştırmasına göre "Cinsel ilişki sırasında romantik duygular hissetmek hoşuma gidiyor" sorusuna erkeklerin yüzde 88'i ve kadınların yüzde 92'si katılıyor. Dahası, erkek ve kadınlar sırasıyla yüzde 78 ve yüzde 85 romantik yerlerde seks hakkında fantezi yaptılar. Bu hem kadınların hem erkeklerin ortaklarını ya da sevdikleriyle ilgili romantik fantezileri olduğunu göstermektedir.

7. Bir erkeğin veya kadının ilişkisinin durumu, onların fantezilerini etkileyecektir.

Bir erkeğin veya kadının ilişkisi, olması muhtemel cinsel fantezilerin türünü belirleyebilir. Cinsellik fantezileri, Kişilik ve Sosyal Psikoloji Bülteni dergisinde yayınlanan 2011 tarihli bir araştırmada, ortakların genel olarak ilişkiler konusunda birbirleriyle ve kişilikleriyle ilgili duygularıyla ilgili çok şey gösterebilir. Endişeyle eşlerine bağlı olan ortaklar, kendilerine yönelik sevgi göstermek gibi duygusal samimiyete ilişkin cinsel fantezilere sahipti. Buna karşılık, terk etme korkusu bulunan iş ortakları, agresif olma ve daha az duygusal olma eğiliminde olan fantezilere sahiptiler.

Cinsel fantezilerin, yalnızca cinsel arzuları değil, ortakların kişilikleri, ilişkileri ve cinsel partnerlerine ilişkin duygularını ortaya koyma yeteneği vardır.